Rami Hastanesi

Hemen Randevu Al!

+90 212 581 33 33

Rami Hastanesi

Rami Hastanesi

1998 yılında Bayrampaşa’da faaliyete giren Özel Bayrampaşa Hastanesi fiziki alt yapısını, akademik ve uzman kadrosunu, tıbbi cihaz teknolojilerini yenileyerek, güvenilir, ulaşılabilir ve tercih edilen özel hastane olma misyonu ile Rami merkezde yeni yerinde Özel Rami Hastanesi olarak hizmete başlamış bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Cuma Mah. Talimhane Cad. No:13 Rami, Eyüpsultan, 34055 Eyüp/İstanbul

+90 212 581 33 33

info@ramihastanesi.com

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Sadece bugünün değil, eski zamanların da problemini oluşturan saç dökülmesi estetik anlayışının değiştiği günümüzde daha fazla sorun edilir. Özellikle erkeklerde sıklıkla yaşanılan saç kaybı, kadınlarda da sorun yaratacak seviyelere ulaşabilir. Günde 50 veya 100 adet arasında yaşanılan saç dökülmeleri normal olarak karşılanır. Bu sayının üzerinde ve yoğun şekilde yaşanılan saç kayıpları sonucu seyreklik ve kelleşme yaşanabilir. Bu aşamada kalıcı çözüm saç ekimi yöntemleri ve tedavisidir.


Farklı yöntem ve teknolojiler tercih edilerek ilerlenen saç ekimi sürecinin en temel ve basit anlamda üç farklı evresinden söz edilebilir. İlk evre, saçlı bölgeden saç kökleri elde edilmesini kapsar. Donör denilen bölgede yeterli sayıda yoğun saç olması, saç ekimi açısından önem ifade eder.


Saç Analizi

Saç dökülmesi yaşayan kişinin saçları ileri teknoloji ekipmanlar eşliğinde analiz edilir. Saçların anatomik yapısı, saç dökülme pattern’leri ve kan tahlilleri ile birlikte kişinin detaylı hikayesi raporlanır.


Ekim Planı

Kişiye özel saç ekim planı; alanlara göre graft dağılımı, en doğal ön çizgi ve şakak dizaynı, ekim tekniği, anestezi tipi ve daha fazlası doktorlarımız tarafından belirlenir ve hasta ile paylaşılır.


Saç Ekimi

Hasta, Cengiz Kaya Kliniği’ne hazırlıklarını tamamlamış şekilde gelir. Doktorumuz önderliğindeki medikal ekibimiz tarafından operasyon bir günde tamamlanır. Kişi, post-op bilgilendirmesi ile istirahata gönderilir ve yakından takip süreci başlar.


İyileşme Süreci

Cengiz Kaya Saç Kliniği Doktor ekibi kişiye özel çeşitli ilaçlar, PRP paketi, lazer tedavisi, losyon v.b takviyelerin bulunabildiği bir iyileşme planı hazırlar ve hastanın sürecini yakından takip eder. On iki ay sonunda saçların büyüme sürecinin tamamlanması beklenir.


FUE Saç Ekimi

FUE saç ekimi, en çok bilinen ve ilgi duyulan saç ekim yöntemleri arasında. Saç ekiminde kalıcı ve başarılı sonuçlar yaratan FUE ile saç derisine kesik atılmadan ekim işlemi gerçekleşir.


FUE Saç Ekim Yöntemi Nedir ?

Çeşitli nedenlerden dolayı dökülmeye başlayan saçlar önce seyrekleşir, dökülmenin devam etmesi halinde ise kelleşme başlar. Dolgun ve hacimli saç yapısının kaybedilmesi hiçbir erkek tarafından arzu edilen durum değildir. Her ne sebeple olursa olsun dökülen saçların yerine FUE saç ekimiyle canlı saç kök hücre transferinin yapılması mümkündür. Bu yöntemin en önemli avantajı saç derisine kesik atılmadan saç ekiminin gerçekleşmesi. İyileşme sürecini kısaltan bu durum ayrıca operasyon aşamasında da bir dizi avantajların elde edilmesini sağlar. Hasta açısından saç derisinde kesik izi kalmayacak olması, FUE saç ekimi yönteminin tercih edilebilirliğini artırır. Yine kesiksiz ve kesik izi söz konusu olmaması, saç ekimi operasyonlarına yönelik talebin de artışını sağlayan unsurlar arasında.


FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

FUE saç ekimi ağrısız bir operasyonu ifade eder. Lokal anestezi uygulanır ve hastanın ağrı hissetmesinin önüne geçilir. Saç ekimi süreci boyunca kişi uyanık olur ve tüm operasyon sürecini izleyebilir. Saç ekimi için önceden belirlenen bölgeye nakledilmesi hesaplanılan saç kök hücre sayısına ulaşmak için donör bölgeden FUE motoru ile saç kök hücreleri toplanır. Bu süreçte iğne deliğinden bile ufak kesiler atılarak kıl kökleri toplanır. Toplanan köklerin zarar görmesi engellenir. bu işlem sonlandırılır ve hedeflenilen bölgeye saç ekimine geçilir. Bu süreçte kök hücrelerinin transfer edileceği kanal açımı hassasiyet ister. 40-45 derecelik açılarla çıkması gereken saçın doğru yönde uzaması, doğal ve dolgun görünümü için kanal açımı ve köklerin nakil süreci profesyonellik gerektirir.


Güncel saç ekimi cihazları sayesinde en doğru kanal açma imkanına sahip olunması operasyon başarısını büyük ölçüde etkiler. Kişiden alınan saç köklerinin büyüklüğü, uzunluğu ve derinliğine uygun kanal açmayı kolaylaştıran lateral sistemiyle kanal açımında önemli başarılar elde edilir. Böylece kök hücrelerinin doğru yerleşimi sağlanır. Bu da saçın doğal bir şekilde çıkmasını ve büyümesini tetikler. Memnun edici sonuçlar alınır. Saç ekimindeki sonucu etkileyen önemli hususlar arasında saç açısını doğru yakalama ve saç çizgisini net tespit etme de yer alır. Bunlar üzerinde de hassasiyetle durulması gerekir.

FUE Saç Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilir ?

FUE saç ekimi ardından kişinin sosyal hayatına dönmesi mümkündür. Bazı noktalara dikkat edilmesi de gerekir. Özellikle deniz ve havuz gibi aktivitelerden uzak durulması tavsiye edilir. Saç ekimi sonrası kontrollere gelinmesi önem ifade eder. 48 saatte bir sacın bakımı yapılabilir. Saç köklerinin saç üretimi 2-3 hafta içerisinde gerçekleşir. İlk çıkan saçlar, dökülür ve bu nokta endişe yaratacak bir husus değildir. Dökülme sonrası saçlar yeniden çıkar. Altı aylık dönemde saçların arzu edilen görünüme kavuşması mümkündür. Bazı bölgelerde saçlar daha geç normale dönebilir. Ekim yapılan bölgeye göre süre farklılıkları doğabilir.


Çıkan saçlara doğru bakım uygulanması güçlenmeleri için önem ifade eder. bu bakımdan doktorlar tarafından tavsiye edilen şampuan ve bakım ürünlerinin kullanımı gerekir. Saçı aşırı yağlandırmak, hava almasını önleyeceği için zayıflamasına neden olur. Dolayısıyla saç derisi çabuk yağlanan kişilerin iki günde bir düzenli şekilde saç derisi temizliklerini yapmaları önem ifade eder.DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi uygulamaları arasında en çok merak edilen yöntemlerden biri. Doğrudan saç ekimi veya kalem tekniği olarak bilinir.


DHI Saç Ekim Yöntemi Nedir ?

DHI bir saç ekim tekniği değil, saç ekimi uygulama modelidir. Temel saç ekimi aşamalarını oluşturan saç köklerini toplama, kanal açma ve transfer işlemi DHI yönteminde bazı değişikliklere uğrasa da geçerliliğini korur. Bu aşama ve süreçler DHI saç ekimi ile birlikte daha konforlu bir hale dönüştü diyebiliriz.


Chol medikal kalemi ile saç kökleri gevşetilerek toplanan saç kök hücreleri, uygulama yapılacak bölgeye doğrudan transfer edilir. Dolayısıyla kanal açma için gereken kesikler DHI ile ortadan kaldırılır. Bu bakımdan DHI saç ekimi uygulaması iki aşamayı oluşturur. Medikal kalem ile hem kanal açma hem de transfer süreci tek bir işlem olarak gerçekleşir. Ayrıca hızlı ekim saç kök hücrelerinin zarar görmesini de engeller.


Uygulama ile hedeflenilen saç ekimi aşamalarındaki süreyi kısaltmak, kesikleri ortadan kaldırmak ve konforu sağlamak. Bu durum saç ekimi kalitesini arttıran, elde edilmek istenilen yoğun saç modelinin sağlanmasına yardımcı olur. Ayrıca DHI ile mevcut saçların kesimine gerek duyulmadan saç ekimi süreci işletilir. Bu durum da kişinin saç ekimi sonrası normal hayatına aynı şekilde devam etmesi anlamına gelir.


DHI saç ekimi uygulaması nasıl gerçekleşir ?

Temel saç ekimi prosedürüne göre hareket edilir. İlk olarak, donör bölgedeki saç kökleri toplanır. Ardından ise medikal kalemle hem kanal açma –kesiksiz- hem de transfer aynı anda gerçekleşir. İnce yapısıyla ön plana çıkan chol isimli kalem tasarımı itibariyle rahat bir kullanıma sahip. Saç ekimini yapan uzmanın işini oldukça kolaylaştıran ve saç ekimi sürecini kısaltan medikal kalemin taşıdığı greftler, doğru açı ayarlandıktan sonra deri altına tek bir tuşla transfer edilir. Bu aşamada medikal kalem hiçbir sağlıklı hücre ve dokuya zarar vermez. Saç köklerinin daha sık transferini mümkün kılar ve bu durum saçların sık ve yoğun görünüme sahip şekilde çıkmasında etkili olur.


DHI Saç Ekimi Neden Tercih Edilir ?

DHI, saç ekimi yöntemleri içerisinde giderek ön plana çıkan bir uygulama modeli. Öne çıkmasını sağlayıcı nedenler arasında uygulamaya kazandırılan yeniliğin önemi büyük. Standart saç ekimi uygulamalarında toplanan saç kök hücreleri aşamasından sonra kanal açma adımına geçilir. Bu sırada saç kökleri greftler içerisine bekletilir. Her ne kadar saç köklerinin korunması sağlanmasa da bazı saç kök hücre kayıpları yaşanma ihtimali söz konusu olabilir. DHI ile toplanan saç kök hücreleri hızlıca transfer edilir. Bu detay, DHI sistemin saç ekimi yöntemleri içerisinde ön plana çıkmasını sağlar.


DHI saç ekimi uygulamasının öne çıkan avantajları neler ?

DHI saç ekimi yönteminin birden fazla avantajından söz edilebilir. Öncelikle sık ekime olanak tanıması dikkate değer avantajları arasında yer alır. Kesik atmaya gereksinim kalmadan saç köklerinin transferini sağlaması bir diğer önemli avantajını ifade eder. Medikal kalem sayesinde saç kökleri bekletilmeden ekim aşamasına geçilir. Bu sayede saç kökleri zarar görmez ve verimliliği artar. Tıraşsız gerçekleşen bir yöntemdir. Ekim sonrası iyileşme süresi oldukça kısadır. Elde edilen sonuçlar memnun edicidir. Doğal ve sık bir görünüm yakalanır. Hasta memnuniyeti DHI ile yüksek düzeylere çıkar.

2 Yorum

Yorum Yaz