Rami Hastanesi

Hemen Randevu Al!

+90 212 581 33 33

Rami Hastanesi

Rami Hastanesi

1998 yılında Bayrampaşa’da faaliyete giren Özel Bayrampaşa Hastanesi fiziki alt yapısını, akademik ve uzman kadrosunu, tıbbi cihaz teknolojilerini yenileyerek, güvenilir, ulaşılabilir ve tercih edilen özel hastane olma misyonu ile Rami merkezde yeni yerinde Özel Rami Hastanesi olarak hizmete başlamış bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Cuma Mah. Talimhane Cad. No:13 Rami, Eyüpsultan, 34055 Eyüp/İstanbul

+90 212 581 33 33

info@ramihastanesi.com

Karın Germe

Karın Germe

Abdominoplasti (karın germe) ameliyatında karın duvarındaki sarkık deri ve derinin altındaki yağlar çıkarılır. Bel bölgesi ve yanlara şekil vermek amacıyla liposuction da birlikte uygulanabilir. Karındaki gevşekliği ve bombe görünümü düzeltmek için karın kaslarının üzerindeki fasya denilen doku da sıklaştırılır. Göbek deliği de küçültülerek daha estetik bir görünüme kavuşur. Karın germe ameliyatı için uygun adaylar, ideal kilolarına yakın olan sağlık durumu iyi ve sigara kullanmayan adaylardır.

Ameliyat sonrasında iki leğen kemiği çıkıntısı arasında ve göbek deliği etrafında dikişler olacaktır. Karnın çok sarkık olmadığı ve gevşekliğin de hafif derece olduğu bazı durumlarda mini abdomioplasty uygulanabilmektedir.

Bu durumda leğen kemikleri arasındaki dikiş daha kısa olacak ve göbek deliği etrafında da dikiş olmayacaktır. Bu dikiş izleri aylar içerisinde kısmen belirsiz hale gelecektir.

Aşırı kilo vermiş bazı hastalarda 'Belt lipectomy' denen kemer tarzında karın, sırt ve bel bölgesindeki sarkan tün derilerin çıkarıldığı bir işlem şeklinde operasyon gerekebilir.

2 Yorum

Yorum Yaz