Rami Hastanesi

Hemen Randevu Al!

+90 212 581 33 33

Rami Hastanesi

Rami Hastanesi

1998 yılında Bayrampaşa’da faaliyete giren Özel Bayrampaşa Hastanesi fiziki alt yapısını, akademik ve uzman kadrosunu, tıbbi cihaz teknolojilerini yenileyerek, güvenilir, ulaşılabilir ve tercih edilen özel hastane olma misyonu ile Rami merkezde yeni yerinde Özel Rami Hastanesi olarak hizmete başlamış bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Cuma Mah. Talimhane Cad. No:13 Rami, Eyüpsultan, 34055 Eyüp/İstanbul

+90 212 581 33 33

info@ramihastanesi.com

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Lipofilling (yağ enjeksiyonu- yağ grefti uygulamaları)

Lipofilling (yağ enjeksiyonu) işlemi de günümüzde yaygın kullanılan ve uygun vakalarda oldukça başarılı sonuçlar veren uygulamalardandır. Yağ enjeksiyonları özellikle yüz bölgesi dahil bugün vücudun her yerinde kullanılabilmekte, çarpık bacaktan popo estetiğine kadar eskiden protez gerektiren bir çok uygulamayı protez kullanmadan yapabilmemizi sağlamaktadır.

Uygun durumlarda meme büyütmek ve meme asimetrilerini gidermek için kullanılabilir. Kullanılabilecek uygun yağ elbette sadece liposuction ile elde edilmektedir.

Burun Estetiği

İdeal bir burun hem iyi nefes alabilmeli hem yüzün bütünü ile dengeli bir şekilde uyum sağlayarak zarif bir görünüme sahip olmalıdır. Estetik burun ameliyatı yani 'rinoplasti'de amacımız öncelikle yüzün diğer estetik üniteleri ile (ağız, çene, alın, gözler, yanaklar gibi) ahenk oluşturacak doğal bir görünüm elde etmek olmalıdır. Doğal görünüm elde etmek için de yapılacak operasyon kişiye özel olarak planlanmalıdır.

Operasyona karar verilmeden önce kişinin durumu beklentileri ve yapılabilecekler detaylı bir şekilde hasta ve hekim arasında tartışılmalıve operasyonda yapılacaklar planlanmalıdır. Operasyon çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Operasyon sonrasında ilk 3 gün içerisinde artan şişlik ve morluklar oluşabilmektedir. Bu şişlik ve morluklar genellikle 10 gün içinde çözülür. En az 1 hafta süre ile burun atelde tutulmalıdır.burnun son şeklini alması için en az 6 ay, yaklaşık 1 yıllık bir süre gerekir.

Karın germe (Abdominoplasty) Abdominoplasti (karın germe) ameliyatında karın duvarındaki sarkık deri ve derinin altındaki yağlar çıkarılır. Bel bölgesi ve yanlara şekil vermek amacıyla liposuction da birlikte uygulanabilir. Karındaki gevşekliği ve bombe görünümü düzeltmek için karın kaslarının üzerindeki fasya denilen doku da sıklaştırılır. Göbek deliği de küçültülerek daha estetik bir görünüme kavuşur. Karın germe ameliyatı için uygun adaylar, ideal kilolarına yakın olan sağlık durumu iyi ve sigara kullanmayan adaylardır.

Ameliyat sonrasında iki leğen kemiği çıkıntısı arasında ve göbek deliği etrafında dikişler olacaktır. Karnın çok sarkık olmadığı ve gevşekliğin de hafif derece olduğu bazı durumlarda mini abdomioplasty uygulanabilmektedir. Bu durumda leğen kemikleri arasındaki dikiş daha kısa olacak ve göbek deliği etrafında da dikiş olmayacaktır. Bu dikiş izleri aylar içerisinde kısmen belirsiz hale gelecektir.

Aşırı kilo vermiş bazı hastalarda 'Belt lipectomy' denen kemer tarzında karın, sırt ve bel bölgesindeki sarkan tün derilerin çıkarıldığı bir işlem şeklinde operasyon gerekebilir.

Kulak Estetiği Ameliyatı Genellikle normalden büyük, asimetrik ve-veya kepçe kulakları düzeltmek amacı ile estetik kulak operasyonlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Kulağın kepçesinin normalden daha fazla öne doğru kıvrık olması durumuna kepçe kulak veya yelken kulak (prominent ear)verilmektedir. Kulak kepçesindeki Y şeklindeki kıvrımın yetersiz gelişmesi ya da düz olası, genellikle temel sebeptir. Kepçe kulak ameliyatında kulak arkasından girilerek özel dikişlerle kıkırdağa arkaya doğru kıvrık şekil verilir.

3 Yorum

Yorum Yaz