Rami Hastanesi

Hemen Randevu Al!

+90 212 581 33 33

Rami Hastanesi

Rami Hastanesi

1998 yılında Bayrampaşa’da faaliyete giren Özel Bayrampaşa Hastanesi fiziki alt yapısını, akademik ve uzman kadrosunu, tıbbi cihaz teknolojilerini yenileyerek, güvenilir, ulaşılabilir ve tercih edilen özel hastane olma misyonu ile Rami merkezde yeni yerinde Özel Rami Hastanesi olarak hizmete başlamış bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Cuma Mah. Talimhane Cad. No:13 Rami, Eyüpsultan, 34055 Eyüp/İstanbul

+90 212 581 33 33

info@ramihastanesi.com

Anestezi ve Reanimasyon

Anestezi ve Reanimasyon

Anestezi ve Reanimasyon Bölümü, hastanemizdeki diğer tüm bölümler gibi gerçekleştiren rutin eğitim ve toplantılara katılarak sürekli bir oryantasyonun parçası olmaktadır. Böylece bölümler arası bilgi paylaşımı ve fikir alışverişi sağlanmakta, gerçekleştirilecek ameliyatlarda farklı alanlarda uzman hekimlerin yorumları değerlendirmeye alınarak hareket edilmektedir.

Modern tıbbın sunduğu tüm teknolojik donanımları, uzman hekim ve sağlık ekibinin profesyonel yaklaşımlarıyla birleştiren Anestezi ve Reanimasyon Bölümü, en iyi koşullarda ve en yüksek standartlarda hizmet vermektedir.

Anestezi Türleri
Ameliyat sırasında, ağrı hissini rahatlatmak için verilen size anestezi olarak adlandırılan ilaçlar verilecektir. Ameliyattan önce anestezi uzmanı bir doktor alacağınız anestezi ilaçlarına karar verecektir. Doktorunuz ameliyat için uygun anestezi tipini planlamak için sağlık durumunuzu ve tıbbi geçmişinizi gözden geçirecektir.

Anestezinin çeşitli formları vardır. Ameliyatta alacağınız anestezinin türü ameliyatın türüne ve sağlık durumunuza bağlıdır. Yatıştırıcılar (uyku oluşumu için) ve analjezikler (ağrıyı hafifletmek için) de anestezi sürecinin bir parçası olarak kullanılmaktadır. Anestezi çeşitleri şunlardır:

Lokal Anestezi
Lokal anestezi vücudun belirli bir noktasındaki ağrı duygusu durdurmak amacıyla verilen anestezik ajanlardır. Lokal anestezi etkisi altındayken bilinciniz açıktır. Küçük çaplı ameliyatlar için, lokal anestezi bölgeye enjeksiyon yoluyla ya da cilt içine emilecek şekilde verilebilir. Geniş bir alanın uyuşturulması gereken, ya da lokal anestezik enjeksiyonunun yeterince derine nüfuz olmadığı durumlarda ise doktorlar farklı anestezi türlerini kullanmaktadır.

Bölgesel Anestezi
Bölgesel anestezi ameliyat sırasında vücudun belli bir kısmını uyuşturmak için kullanılır. Genellikle vücudun belli bir kısmında his sağlamak ile görevli sinirlere lokal anestezi enjeksiyonu gerçekleştirilir. Bölgesel anestezinin çeşitli tipleri vardır:

3 Yorum

Yorum Yaz